טבילה במקווה לסובלות וסובלים מאגרופוביה

שאלה

אינני יודעת אם אתה מכיר, אבל אני סובלת ממשהו שקוראים לו אגורופוביה ונמצאת בטיפול לשם כך, אבל בשלב זה עדיין יש לי חרדות גדולות מללכת למקווה ולטבול עירומה. כבר כמה חודשים שאני לא הולכת וזה גורם לי ולבעלי בעיות גדולות בשלום בית. אני מרגישה שאם יכולתי ללבוש משהו בטבילה הייתי מצליחה ללכת. האם יש דרך לאפשר זאת בהלכה? תודה.

תשובה

שלום וברכה, ותודה שפנית. אכן, אני מכיר את ההפרעה שאת מדברת עליה, ויש לה גוונים שונים וגם דרגות חומרה שונות, ואצל כל אחד ואחת היא באה לידי ביטוי באופן שונה. לפני שאני משיב תשובה לשאלה, אני רוצה רק להזכיר שבמדרשת "נשמת" ישנן יועצות הלכה שעוסקות בכל הנושאים הללו, ולפעמים קל ונעים יותר לפנות אליהן (בהיותן נשים שמבינות את תחומי הטהרה על בוריין). אני בהחלט ממליץ על כך.

לשאלתך – אכן, במצבך ראוי שתטבלי כמו שנוהגות נשים שבאות להתגייר, שהן טובלות בפני בית הדין בחלוק רחב וארוך שמכסה את כל הגוף אך גם מאפשר את ביאת המים לכל מקום ומקום. אני מקווה שבכך תיפתר הבעיה, אך אם את מרגישה שעדיין יש לך קשיים אל תהססי לכתוב לי שוב.

כל טוב.

התשובה ניתנה מאת הרב יוני רוזנצוייג

יש לי שאלה

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הפנייה ל'נגישו"ת' יכולה להיות אנונימית, עם זאת כל פרט שתבחרו לשתף יעזור לנו בדיוק התשובה והתאמתה אליך אישית. השאלות והתשובות יפורסמו באתר ללא פרטים מזהים ובמידת הצורך ישונו פרטים בגוף השאלה כדי להגן על צנעת הפרט.

בשל השאלות הרבות המופנות אלינו, אנו ממליצים להתאזר בסבלנות בהמתנה לתשובה. אם יש צורך במענה דחוף- אנא ציינו זאת בפנייתכם. זמן המענה הרגיל הוא כשבועיים.
לתשומת לבכם, השאלות מגיעות למנהלי האתר, ומועברות למשיבות והמשיבים השונים בהתאם לתחומי העניין והפניות. אם ברצונכם להפנות שאלה לרב או רבנית מסוימים אנא ציינו זאת בגוף השאלה.
עצם שליחת השאלה מהווה הסכמה לתנאים אלו.

התשובות יישלחו בדואר האלקטרוני, אנא הקפידו לציין כתובת דואר אלקטרוני תקינה.

דילוג לתוכן